Licensed to North Atlanta Swim Assoc Champ
                                        Hy-Tek's Meet Manager 3/8/2005 04:56 PM
            2004 Country Club Swim League Championship - 7/12/2004             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 6 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Championship: * 1:18.25        1999 Ansley Golf Club                           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Driving Club                                       1:21.39  
     1) Hannah Haverty 6                2) Miller Leeson 6                
     3) Ellie Hansen 6                  4) Emily Bassett 6                
  2 Ansley Golf Club                                            1:21.46  
     1) Margaret Maxwell 6              2) Frankie Hull 6                 
     3) Taylor Penn 6                   4) Claudia Ziegler 6              
  3 Cherokee Town and Country Club                              1:30.08  
     1) Madison Graham 6                2) Maggie Schrock 6               
     3) Morgan Giesler 5                4) Nicole Johnston 6              
  4 Druid Hills                                                 1:41.44  
     1) Sarah Verlander 6               2) Madison Garvey 6               
     3) Katherine Jordak 6              4) Claire Roberts 6               
  5 Capital City Waves                                          1:45.33  
  6 Atlanta Athletic Club                                       1:51.70  
     1) Anna McCormick 5                2) Georgia Kuehn 5                
     3) Savannah Cerniglia 6            4) Anneliese Leach 6              
 
Event 2  Boys 6 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Championship: * 1:19.56        1991 Ansley Golf Club                           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Druid Hills                                                 1:26.16  
     1) Joe Rodriguez 6                 2) John Pennington 6              
     3) Conrad Schuh 6                  4) Robert Cushing 6               
  2 Piedmont Driving Club                                       1:28.55  
     1) Kevin O'Gara 6                  2) Neal Allen 5                   
     3) Thomas Watson 6                 4) John Kibler 6                  
  3 Ansley Golf Club                                            1:28.96  
     1) Connor Corbett 6                2) Tucker Kimbrough 6             
     3) Hatch Means 6                   4) Lawson Cooper 6                
  4 Atlanta Athletic Club                                       1:29.42  
     1) Carter Nedza 6                  2) Joe Cecil 6                    
     3) Kellson Tucker 6                4) Blue Smiley 6                  
  5 Cherokee Town and Country Club                              1:38.17  
     1) Nicholas Orrell-Jones 6         2) Phillip Markwalter 6           
     3) Jack Sanders 6                  4) Charlie Stewart 6              
  6 Capital City Waves                                          1:48.78  
 
Event 3  Girls 7-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Championship: * 1:05.81        1991 Ansley Golf Club                           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ansley Golf Club                                            1:07.01  
     1) Amelia Hess 8                   2) Olivia Moore 7                 
     3) Caitlin Cooper 8                4) Nathalie Fallon 8              
  2 Cherokee Town and Country Club                              1:07.52  
     1) Natalie Sanders 8               2) Cameron Robinson 8             
     3) Clara Easterlin 8               4) Elyse Ensor 8                  
  3 Druid Hills                                                 1:07.84  
     1) Isabella Issa 8                 2) Madison Lathi 8                
     3) Laura Caroline Larocci 8        4) Ali Martin 7                   
  4 Atlanta Athletic Club                                       1:10.44  
     1) Haley Liebenow 7                2) Bailey Tardy 7                 
     3) Annika Olsen 8                  4) Anne Claire Pittman 8          
  5 Piedmont Driving Club                                       1:10.76  
     1) Lucy Hatcher 7                  2) Elizabeth Izlar 7              
     3) Lucy Saltmarsh 8                4) Rhett Alby 8                   
  6 Capital City Waves                                          1:12.93  
 
Event 4  Boys 7-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Championship: * 1:04.69        1993 Ansley Golf Club                           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ansley Golf Club                                            1:05.48  
     1) Chandler Cooper 8               2) Trey Blasingame 8              
     3) Jack Maxman 7                   4) Sammy Schmal 8                 
  2 Cherokee Town and Country Club                              1:05.79  
     1) Robert Boyd 8                   2) Hodges Markwalter 8            
     3) Nelson Douglas 7                4) Hardie Jackson 7               
  3 Druid Hills                                                 1:08.44  
     1) Edward Henderson 8              2) Joe Pennington 8               
     3) Patrick Leonard 8               4) Drew Downs 8                   
  4 Capital City Waves                                          1:12.58  
  5 Piedmont Driving Club                                       1:14.65  
     1) Cole Haverty 8                  2) Roy Mitchell 8                 
     3) Jay Bland 8                     4) Will Kibler 8                  
  6 Atlanta Athletic Club                                       1:23.37  
     1) Jackson Flowers 8               2) Eli Smiley 8                   
     3) Will Sharon 7                   4) Erik Olsen 8                   
 
Event 5  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Championship: * 57.07        1993 Ansley Golf Club                             
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ansley Golf Club                                              57.26  
     1) Barrett Ervin 10                2) Miranda Fallon 10              
     3) Ellie Behr 10                   4) Kelsey Bilthouse 10            
  2 Druid Hills                                                   58.50  
     1) Clara Guyton 10                 2) Mary Kate Leary 10             
     3) Laney Gaskin 10                 4) Avery McKenna 9                
  3 Piedmont Driving Club                                         59.97  
     1) Tate Haverty 10                 2) McClain Newton 9               
     3) Margaret Walker 9               4) Liz Caffey 10                  
  4 Atlanta Athletic Club                                       1:00.70  
     1) Emma Smiley 10                  2) Sarah Kiker 10                 
     3) Rachael Doverspike 10           4) Presley Kuehn 10               
  5 Capital City Waves                                          1:01.16  
  6 Cherokee Town and Country Club                              1:02.23  
     1) Virginia Boyd 10                2) Lauren Taylor 10               
     3) Sally Ann Mitchell 10           4) Emma Major 9                   
 
Event 6  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Championship: * 56.10        1995 Ansley Golf Club                             
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ansley Golf Club                                              56.88  
     1) Andrew George 10                2) Tim Jones 9                    
     3) Christopher Greenberg 10        4) PJ Jones 10                    
  2 Piedmont Driving Club                                         57.00  
     1) Bear Bondurant 9                2) Allen Dawson 9                 
     3) Mason Adams 10                  4) Harrison Leeson 9              
  3 Druid Hills                                                   58.74  
     1) Nyle Rado 10                    2) Jim Thompson 10                
     3) Ben Verlander 10                4) Chris Staley 10                
  4 Atlanta Athletic Club                                       1:00.65  
     1) Kyle Wilkison 10                2) Peyton Tardy 9                 
     3) Matt Cecil 10                   4) Ben Spears 10                  
  5 Cherokee Town and Country Club                              1:03.42  
     1) Chandler Reagan 9               2) Matt Bell 10                   
     3) Matthew Stewart 8               4) Dray Ensor 10                  
  6 Capital City Waves                                          1:06.22  
 
Event 7  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Championship: * 1:51.70    7/8/2002 Druid Hills, D.H.G.C. Dolphin              
                         O Rado, C McKenna, M Snider, C Merriman           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ansley Golf Club                                            1:57.07  
     1) Kaitlyn Dinkins 11              2) Megan Black 12                 
     3) Libby Greenberg 12              4) Lee Behr 12                    
  2 Druid Hills                                                 1:57.86  
     1) Molly Reilly 12                 2) Jessie Cloud 12                
     3) Margaret Bazemore 11            4) MaryMargaret Winn 12           
  3 Capital City Waves                                          1:58.10  
  4 Cherokee Town and Country Club                              2:04.15  
     1) Claire Edwards 12               2) Kate Bell 12                   
     3) Lauren Sieple 12                4) Mary Frazier Greene 11         
  5 Piedmont Driving Club                                       2:05.62  
     1) Julia Bowen Newsom 12           2) Liz Walker 12                  
     3) Carolyn Harris 12               4) Carly Lide 11                  
  6 Atlanta Athletic Club                                       2:12.57  
     1) Kellie Motter 12                2) Kyra Johnson 11                
     3) Grace Cowart 11                 4) MacKenzie Kuehn 11             
 
Event 8  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Championship: * 1:53.93        1992 Cherokee Town & CC                         
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Cherokee Town and Country Club                              1:56.98  
     1) Luke Bell 12                    2) Andy Jagor 11                  
     3) Judson McNatt 12                4) Chase Brown 12                 
  2 Ansley Golf Club                                            1:58.45  
     1) Tanner Blumer 12                2) Jamie Davidson 12              
     3) Ernest Cain 11                  4) Thom Lautenbach 12             
  3 Druid Hills                                                 2:01.54  
     1) Gary Merriman 12                2) James Leary 11                 
     3) Shannon Buckley 12              4) Murrough O'Brien 11            
  4 Piedmont Driving Club                                       2:08.42  
     1) Andrews Steel 12                2) Walter Love 12                 
     3) Madison Short 12                4) Palmer Withers 11              
  5 Atlanta Athletic Club                                       2:11.63  
     1) Andrew Leach 12                 2) Michael Day 12                 
     3) Harrison Cheeley 11             4) Montgomery Tardy 11            
  6 Capital City Waves                                          2:17.06  
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Championship: * 1:47.04        1993 Cherokee Town & CC                         
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Druid Hills                                                 1:48.86  
     1) Olivia Rado 14                  2) Cardin McKenna 14              
     3) Merrill Ricketts 14             4) Callie Merriman 14             
  2 Ansley Golf Club                                            1:53.51  
     1) Christina Jones 13              2) Katie Black 13                 
     3) Elizabeth Blumer 14             4) Jennifer Griscom 13            
  3 Piedmont Driving Club                                       1:54.06  
     1) Reed Caffey 13                  2) Margy Love 14                  
     3) Taryn O'Meara 14                4) Sophie Newsom 14               
  4 Atlanta Athletic Club                                       1:57.40  
     1) Jessica Landis 14               2) Kristy Henderson 13            
     3) Alex Graveline 14               4) Adrienne Gaston 13             
  5 Cherokee Town and Country Club                              2:00.34  
     1) Claire Dever 12                 2) Hannah Hatterick 12            
     3) Hunter Jones 14                 4) Arden McClain 14               
  6 Capital City Waves                                          2:07.42  
 
Event 10  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Championship: * 1:42.25    7/9/2003 Piedmont Driving Club, Seahorses           
                         E Love, W Bondurant, B Simms, R Green             
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Cherokee Town and Country Club                              1:47.24  
     1) Miller Douglas 14               2) Palmer Greene 13               
     3) Bill Bazzel 14                  4) Chris Faux 13                  
  2 Druid Hills                                                 1:48.40  
     1) Robert Quillen 13               2) Ben Waldon 14                  
     3) William Hughes 14               4) Lucas Henneman 14              
  3 Ansley Golf Club                                            1:48.51  
     1) Tom Moak 13                     2) Richard Burroughs 13           
     3) Chip George 13                  4) Mac Kennon 14                  
  4 Atlanta Athletic Club                                       1:51.44  
     1) James Cowart 14                 2) Chip Davis 14                  
     3) Swinton Griffith 13             4) Jordan Leach 14                
  5 Piedmont Driving Club                                       1:54.82  
     1) Todd Linder 14                  2) Sheffield Hale 14              
     3) Chase Wilson 14                 4) Ben Bondurant 13               
  6 Capital City Waves                                          1:58.05  
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Championship: * 18.46        2001 Avery McKenna, DH                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madison Graham             6 Cherokee Indians                 18.77  
  2 Claudia Ziegler            6 Sharks                           19.33  
  3 Hannah Haverty             6 Seahorses                        20.15  
  4 Claire Roberts             6 Dolphins                         23.31  
  5 Hollis Rhodes              6 Cccwaves                         24.29  
  6 Anneliese Leach            6 AAC                              24.63  
 
Event 12  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Championship: * 17.22        2000 P.J. Jones, AGC                              
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawson Cooper              6 Sharks                           17.96  
  2 Kevin O'Gara               6 Seahorses                        20.35  
  3 Frank Pittman              6 Cccwaves                         21.05  
  4 Nicholas Orrell-Jones      6 Cherokee Indians                 21.87  
  5 Robert Cushing             6 Dolphins                         22.04  
  6 Blue Smiley                6 AAC                              22.63  
 
Event 13  Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Championship: * 14.86        1986 Claire August, AAC                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Elyse Ensor                8 Cherokee Indians                 15.79  
  2 Ali Martin                 7 Dolphins                         16.53  
  3 Amelia Hess                8 Sharks                           17.26  
  4 Rhett Alby                 8 Seahorses                        17.42  
  5 Haley Liebenow             7 AAC                              17.60  
  6 Madeleine Gibson           8 Cccwaves                         17.99  
 
Event 14  Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Championship: * 14.50        1985 Ben Parker, DH                               
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robert Boyd                8 Cherokee Indians                 15.83  
  2 Chandler Cooper            8 Sharks                           15.99  
  3 Edward Henderson           8 Dolphins                         16.45  
  4 Will Kibler                8 Seahorses                        18.09  
  5 Braxton Young              8 Cccwaves                         18.13  
  6 Erik Olsen                 8 AAC                              19.05  
 
Event 15  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Championship: * 13.66        2001 Katie Black, CTCC                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelsey Bilthouse          10 Sharks                           13.92  
  2 Tate Haverty              10 Seahorses                        14.74  
  3 Laney Gaskin              10 Dolphins                         14.88  
  4 Catherine Johnston        10 Cccwaves                         15.07  
  5 Rachael Doverspike        10 AAC                              15.30  
  6 Virginia Boyd             10 Cherokee Indians                 15.45  
 
Event 16  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Championship: * 13.52        1995 Clayton Edwards, CTCC                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrew George             10 Sharks                           13.80  
  2 Bear Bondurant             9 Seahorses                        14.10  
  3 Nyle Rado                 10 Dolphins                         14.93  
  4 Ben Spears                10 AAC                              14.94  
  5 Matt Bell                 10 Cherokee Indians                 15.33  
  6 Tripp H'Doubler            9 Cccwaves                         17.55  
 
Event 17  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Championship: * 26.54        1993 Amy Baly, AGC                                
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee Behr                  12 Sharks                           28.87  
  2 Molly Reilly              12 Dolphins                         29.23  
  3 Aubry Clayton             12 Cccwaves                         29.68  
  4 Mary Frazier Greene       11 Cherokee Indians                 30.17  
  5 MacKenzie Kuehn           11 AAC                              31.41  
  6 Julia Bowen Newsom        12 Seahorses                        31.56  
 
Event 18  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Championship: * 26.28        1992 Nicholas Zeckets, AGC                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thom Lautenbach           12 Sharks                           29.38  
  2 Chase Brown               12 Cherokee Indians                 29.40  
  3 Murrough O'Brien          11 Dolphins                         29.43  
  4 Andrews Steel             12 Seahorses                        31.92  
  5 Justin Olderman           11 Cccwaves                         31.99  
  6 Andrew Leach              12 AAC                              32.99  
 
Event 19  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Championship: * 25.51        1996 Taylor Spivey, CCC                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Callie Merriman           14 Dolphins                         25.70  
  2 Hunter Jones              14 Cherokee Indians                 26.59  
  3 Jennifer Griscom          13 Sharks                           28.17  
  4 Jessica Landis            14 AAC                              28.46  
  5 Reed Caffey               13 Seahorses                        28.63  
  6 Lane Jenks                13 Cccwaves                         31.29  
 
Event 20  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Championship: * 23.86   7/12/2004 Jordan Leach, AAC  -GA                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Leach              14 AAC                              23.86* 
  2 Mac Kennon                14 Sharks                           25.88  
  3 Chris Faux                13 Cherokee Indians                 26.15  
  4 Lucas Henneman            14 Dolphins                         26.71  
  5 Sheffield Hale            14 Seahorses                        28.20  
  6 Max Dutcher               13 Cccwaves                         30.96  
 
Event 21  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Championship: * 22.17    7/8/2002 Madison Lathi, D.H.G.C. Dolphin              
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madison Graham             6 Cherokee Indians                 22.73  
  2 Emily Bassett              6 Seahorses                        22.90  
  3 Claudia Ziegler            6 Sharks                           23.51  
  4 Madison Garvey             6 Dolphins                         24.19  
  5 Ansley Harralson           6 AAC                              28.33  
  6 Hollis Rhodes              6 Cccwaves                         30.02  
 
Event 22  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Championship: * 22.81        1992 Chris Bradford, CTCC                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawson Cooper              6 Sharks                           24.45  
  2 Kevin O'Gara               6 Seahorses                        24.61  
  3 Joe Rodriguez              6 Dolphins                         24.88  
  4 Jack Sanders               6 Cherokee Indians                 25.55  
  5 Frank Pittman              6 Cccwaves                         26.15  
  6 Blue Smiley                6 AAC                              28.14  
 
Event 23  Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Championship: * 17.53        1998 Christina Jones, AGC                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madison Lathi              8 Dolphins                         20.09  
  2 Cameron Robinson           8 Cherokee Indians                 20.36  
  3 Nathalie Fallon            8 Sharks                           20.78  
  4 Julia O'Gara               8 Seahorses                        21.96  
  5 Alex Pare                  8 Cccwaves                         22.39  
  6 Caroline Day               8 AAC                              23.28  
 
Event 24  Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Championship: * 18.24        1986 Charles Seymour, AGC                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drew Downs                 8 Dolphins                         20.17  
  2 Nelson Douglas             7 Cherokee Indians                 20.68  
  3 Ross Johnston              8 Cccwaves                         21.34  
  4 Jackson Flowers            8 AAC                              21.91  
  5 McClain Bradley            8 Sharks                           22.70  
  6 Malon Linder               8 Seahorses                        23.35  
 
Event 25  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Championship: * 16.29        2000 Callie Merriman, DH                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Liz Caffey                10 Seahorses                        16.94  
  2 Barrett Ervin             10 Sharks                           17.57  
  3 Julia Rapoport            10 Dolphins                         18.65  
  4 Emma Smiley               10 AAC                              18.79  
  5 Sam Battey                10 Cccwaves                         19.21  
  6 Sally Ann Mitchell        10 Cherokee Indians                 19.82  
 
Event 26  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Championship: * 16.63        1995 Graham Welsh, AGC                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 PJ Jones                  10 Sharks                           16.75  
  2 Chris Staley              10 Dolphins                         17.44  
  3 Ben Spears                10 AAC                              17.86  
  4 Mason Adams               10 Seahorses                        18.29  
  5 Dray Ensor                10 Cherokee Indians                 18.74  
  6 Connor Cox                 9 Cccwaves                         25.21  
 
Event 27  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Championship: * 31.21        1995 Ashley Dexter, CTCC                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MaryMargaret Winn         12 Dolphins                         33.18  
  2 Libby Greenberg           12 Sharks                           33.98  
  3 Lindsey Spiva             11 Cccwaves                         34.25  
  4 Carolyn Harris            12 Seahorses                        34.61  
  5 Claire Edwards            12 Cherokee Indians                 35.86  
  6 MacKenzie Kuehn           11 AAC                              40.44  
 
Event 28  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Championship: * 29.47        2001 Matthew Rosenfeld, DH                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luke Bell                 12 Cherokee Indians                 34.32  
  2 James Leary               11 Dolphins                         34.56  
  3 Thom Lautenbach           12 Sharks                           36.07  
  4 Walter Love               12 Seahorses                        37.47  
  5 Andrew Leach              12 AAC                              40.62  
  6 Patrick Morgan            11 Cccwaves                         41.05  
 
Event 29  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Championship: * 28.04        1993 Ashley Chandler, CTCC                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christina Jones           13 Sharks                           31.64  
  2 Olivia Rado               14 Dolphins                         32.59  
  3 Beth Bondurant            13 Seahorses                        34.02  
  4 Arden McClain             14 Cherokee Indians                 34.57  
  5 Kristy Henderson          13 AAC                              36.31  
  6 Streeter Nolan            13 Cccwaves                         36.68  
 
Event 30  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Championship: * 26.04        2000 Blake Ramsey, AGC                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robert Quillen            13 Dolphins                         31.18  
  2 Swinton Griffith          13 AAC                              32.69  
  3 Bill Bazzel               14 Cherokee Indians                 34.05  
  4 Sheffield Hale            14 Seahorses                        34.27  
  5 Jordan Daniell            14 Sharks                           34.78  
  6 Thad Ellis                14 Cccwaves                         34.97  
 
Event 31  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
Championship: * 1:13.85        1993 Caroline Burns, AGC                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Avery McKenna              9 Dolphins                       1:19.59  
  2 Barrett Ervin             10 Sharks                         1:21.05  
  3 Lindsey Green             10 Seahorses                      1:28.07  
  4 Lilly Nunnally             9 Cccwaves                       1:28.37  
  5 Presley Kuehn             10 AAC                            1:31.42  
  6 Katie Bazzel              10 Cherokee Indians               1:34.98  
 
Event 32  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
Championship: * 1:13.38        2000 Matt Lunati, CCC                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 PJ Jones                  10 Sharks                         1:17.81  
  2 Chris Staley              10 Dolphins                       1:18.82  
  3 Bear Bondurant             9 Seahorses                      1:24.88  
  4 Dray Ensor                10 Cherokee Indians               1:28.59  
  5 Alex Wilson               10 Cccwaves                       1:33.07  
  6 Peyton Tardy               9 AAC                            1:37.92  
 
Event 33  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
Championship: * 1:04.34        1990 Claire August, AAC                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Simon             12 Cccwaves                       1:12.38  
  2 MaryMargaret Winn         12 Dolphins                       1:13.93  
  3 Libby Greenberg           12 Sharks                         1:15.55  
  4 Kate Bell                 12 Cherokee Indians               1:19.96  
  5 Carly Lide                11 Seahorses                      1:21.46  
  6 Grace Cowart              11 AAC                            1:33.14  
 
Event 34  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
Championship: * 1:02.83        2001 Matthew Rosenfeld, DH                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luke Bell                 12 Cherokee Indians               1:12.67  
  2 Palmer Withers            11 Seahorses                      1:13.11  
  3 Montgomery Tardy          11 AAC                            1:13.22  
  4 Tanner Blumer             12 Sharks                         1:16.06  
  5 James Leary               11 Dolphins                       1:17.15  
  6 Rob Wedge                 12 Cccwaves                       1:27.96  
 
Event 35  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
Championship: * 1:03.63        1996 Taylor Spivey, CCC                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Callie Merriman           14 Dolphins                       1:04.93  
  2 Christina Jones           13 Sharks                         1:11.54  
  3 Reed Caffey               13 Seahorses                      1:11.65  
  4 Adrienne Gaston           13 AAC                            1:18.13  
  5 Streeter Nolan            13 Cccwaves                       1:23.30  
 -- Elizabeth Selman          13 Cherokee Indians                    DQ  
 
Event 36  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
Championship: * 57.83   7/12/2004 Miller Douglas, Cherokee Indians             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller Douglas            14 Cherokee Indians                 57.83* 
  2 Ben Bondurant             13 Seahorses                      1:06.01  
  3 Robert Quillen            13 Dolphins                       1:07.91  
  4 Swinton Griffith          13 AAC                            1:10.10  
  5 Trey Wilson               14 Cccwaves                       1:17.06  
  6 Jordan Daniell            14 Sharks                         1:17.71  
 
Event 37  Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Championship: * 20.01        1996 Marjorie Schwann, CCC                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Saltmarsh             8 Seahorses                        21.74  
  2 Madison Lathi              8 Dolphins                         21.94  
  3 Bailey Tardy               7 AAC                              22.30  
  4 Nathalie Fallon            8 Sharks                           22.98  
  5 Natalie Sanders            8 Cherokee Indians                 23.40  
  6 Faith Christopher          8 Cccwaves                         24.71  
 
Event 38  Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Championship: * 19.02        1993 Matthew Moye, AGC                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hardie Jackson             7 Cherokee Indians                 21.32  
  2 Sammy Schmal               8 Sharks                           21.37  
  3 Joe Pennington             8 Dolphins                         21.79  
  4 Will Sharon                7 AAC                              23.82  
  5 Cole Haverty               8 Seahorses                        24.11  
  6 Patrick Bridges            8 Cccwaves                         26.36  
 
Event 39  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Championship: * 17.63        1993 Cardin McKenna, DH                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Catherine Willett         10 Sharks                           17.70  
  2 Catherine Johnston        10 Cccwaves                         18.85  
  3 Presley Kuehn             10 AAC                              19.44  
  4 Clara Guyton              10 Dolphins                         19.49  
  5 Katie Bazzel              10 Cherokee Indians                 19.60  
  6 Tate Haverty              10 Seahorses                        19.74  
 
Event 40  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Championship: * 17.19        1987 Chris Zweifel, AGC                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alex Wilson               10 Cccwaves                         18.97  
  2 Julian Houk               10 Seahorses                        18.99  
  3 Jim Thompson              10 Dolphins                         19.06  
  4 Christopher Greenberg     10 Sharks                           19.29  
  5 Peyton Tardy               9 AAC                              20.59  
  6 Matt Bell                 10 Cherokee Indians                 21.81  
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Championship: * 34.53    7/8/2002 Callie Merriman, D.H.G.C. Dolphin            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Molly Reilly              12 Dolphins                         38.26  
  2 Megan Black               12 Sharks                           39.50  
  3 Mary Frazier Greene       11 Cherokee Indians                 39.53  
  3 Carly Lide                11 Seahorses                        39.53  
  5 Kellie Motter             12 AAC                              41.05  
  6 Aubry Clayton             12 Cccwaves                         41.62  
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Championship: * 33.20    7/8/2002 Matt Lunati, C.C.C. Waves-GA                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Judson McNatt             12 Cherokee Indians                 37.79  
  2 Rob Wedge                 12 Cccwaves                         38.25  
  3 Tanner Blumer             12 Sharks                           38.45  
  4 Gary Merriman             12 Dolphins                         40.61  
  5 Andrews Steel             12 Seahorses                        44.27  
  6 Harrison Cheeley          11 AAC                              49.16  
 
Event 43  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Championship: * 31.88        1993 Ashley Chandler, CTCC                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cardin McKenna            14 Dolphins                         34.25  
  2 Hunter Jones              14 Cherokee Indians                 34.44  
  3 Taryn O'Meara             14 Seahorses                        36.27  
  4 Adrienne Gaston           13 AAC                              38.53  
  5 Elizabeth Blumer          14 Sharks                           38.72  
  6 Taylor Ayres              12 Cccwaves                         41.66  
 
Event 44  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Championship: * 30.40        1997 Scott Gardner, CTCC                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Leach              14 AAC                              31.60  
  2 Tom Moak                  13 Sharks                           33.02  
  3 Chris Faux                13 Cherokee Indians                 34.25  
  4 William Hughes            14 Dolphins                         34.69  
  5 Trey Wilson               14 Cccwaves                         36.48  
  6 Todd Linder               14 Seahorses                        37.45  
 
Event 45  Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Championship: * 16.11        1991 Mary Keely, AGC                              
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bailey Tardy               7 AAC                              17.73  
  2 Elyse Ensor                8 Cherokee Indians                 17.95  
  3 Rhett Alby                 8 Seahorses                        19.19  
  4 Ansley Murphy              7 Dolphins                         19.26  
  5 Madeleine Gibson           8 Cccwaves                         20.63  
  6 Caitlin Cooper             8 Sharks                           20.83  
 
Event 46  Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Championship: * 14.70        1994 Graham Welsh, AGC                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sammy Schmal               8 Sharks                           17.21  
  2 Robert Boyd                8 Cherokee Indians                 18.10  
  3 Drew Downs                 8 Dolphins                         19.80  
  4 Cole Haverty               8 Seahorses                        21.15  
  5 Ross Johnston              8 Cccwaves                         22.19  
  6 Erik Olsen                 8 AAC                              23.02  
 
Event 47  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Championship: * 14.58        1994 Kendall Butler, AGC                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Avery McKenna              9 Dolphins                         15.13  
  2 Liz Caffey                10 Seahorses                        15.82  
  3 Kelsey Bilthouse          10 Sharks                           15.88  
  4 Virginia Boyd             10 Cherokee Indians                 16.76  
  5 Sarah Kiker               10 AAC                              17.02  
  6 Lilly Nunnally             9 Cccwaves                         17.14  
 
Event 48  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Championship: * 14.58        2000 Matt Lunati, AGC                             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nate Henneman             10 Dolphins                         15.55  
  2 Andrew George             10 Sharks                           16.17  
  3 Harrison Leeson            9 Seahorses                        16.48  
  4 Matt Cecil                10 AAC                              16.61  
  5 Jack Thompson             10 Cccwaves                         20.19  
  6 Clayton Dehaven            8 Cherokee Indians                 20.50  
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Championship: * 29.05        1990 Claire August, AAC                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Margaret Bazemore         11 Dolphins                         32.55  
  2 Lee Behr                  12 Sharks                           32.74  
  3 Cameron Simon             12 Cccwaves                         32.79  
  4 Claire Edwards            12 Cherokee Indians                 34.86  
  5 Liz Walker                12 Seahorses                        35.79  
  6 Grace Cowart              11 AAC                              43.03  
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Championship: * 30.74        2001 Marshall Farrell, AAC                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palmer Withers            11 Seahorses                        31.18  
  2 Chase Brown               12 Cherokee Indians                 32.37  
  3 Murrough O'Brien          11 Dolphins                         32.42  
  4 Ernest Cain               11 Sharks                           32.92  
  5 Montgomery Tardy          11 AAC                              33.61  
  6 William Johnston          11 Cccwaves                         39.94  
 
Event 51  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Championship: * 28.47        1990 Kasey Foster, CTCC                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cardin McKenna            14 Dolphins                         30.56  
  2 Margy Love                14 Seahorses                        30.59  
  3 Jessica Landis            14 AAC                              31.79  
  4 Jennifer Griscom          13 Sharks                           32.62  
  5 Lane Jenks                13 Cccwaves                         34.10  
  6 Arden McClain             14 Cherokee Indians                 34.68  
 
Event 52  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Championship: * 25.79   7/12/2004 Miller Douglas, Cherokee Indians             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller Douglas            14 Cherokee Indians                 25.79* 
  2 Ben Bondurant             13 Seahorses                        28.43  
  3 Lucas Henneman            14 Dolphins                         29.43  
  4 Mac Kennon                14 Sharks                           30.78  
  5 James Cowart              14 AAC                              31.87  
  6 Andrew Christopher        14 Cccwaves                         39.46  
 
Event 53  Girls 7-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Championship: * 1:14.68        1991 Ansley Golf Club                           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Druid Hills                                                 1:20.16  
     1) Isabella Issa 8                 2) Madison Lathi 8                
     3) Ansley Murphy 7                 4) Ali Martin 7                   
  2 Cherokee Town and Country Club                              1:22.42  
     1) Clara Easterlin 8               2) Natalie Sanders 8              
     3) Elyse Ensor 8                   4) Cameron Robinson 8             
  3 Piedmont Driving Club                                       1:22.44  
     1) Julia O'Gara 8                  2) Lucy Saltmarsh 8               
     3) Rhett Alby 8                    4) Lucy Hatcher 7                 
  4 Ansley Golf Club                                            1:22.57  
     1) Nathalie Fallon 8               2) Caroline Herbert 8             
     3) Caitlin Cooper 8                4) Amelia Hess 8                  
  5 Atlanta Athletic Club                                       1:22.90  
     1) Caroline Day 8                  2) Katherine Wilkison 8           
     3) Bailey Tardy 7                  4) Haley Liebenow 7               
  6 Capital City Waves                                          1:26.08  
 
Event 54  Boys 7-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Championship: * 1:13.88        1993 Ansley Golf Club                           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ansley Golf Club                                            1:17.10  
     1) McClain Bradley 8               2) Read Ziegler 8                 
     3) Sammy Schmal 8                  4) Chandler Cooper 8              
  2 Cherokee Town and Country Club                              1:18.07  
     1) Nelson Douglas 7                2) Hardie Jackson 7               
     3) Robert Boyd 8                   4) Hodges Markwalter 8            
  3 Piedmont Driving Club                                       1:25.91  
     1) Malon Linder 8                  2) Cole Haverty 8                 
     3) Reynolds Griffith 7             4) Will Kibler 8                  
  4 Atlanta Athletic Club                                       1:32.40  
     1) Jackson Flowers 8               2) Will Sharon 7                  
     3) Erik Olsen 8                    4) Eli Smiley 8                   
  5 Capital City Waves                                          1:36.52  
 -- Druid Hills                                                      DQ  
     1) Basil Orr 8                     2) Joe Pennington 8               
     3) Drew Downs 8                    4) Edward Henderson 8             
 
Event 55  Girls 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Championship: * 1:04.15        1993 Ansley Golf Club                           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ansley Golf Club                                            1:05.98  
     1) Barrett Ervin 10                2) Catherine Willett 10           
     3) Kelsey Bilthouse 10             4) Ellie Behr 10                  
  2 Druid Hills                                                 1:08.54  
     1) Julia Rapoport 10               2) Kate Winn 10                   
     3) Avery McKenna 9                 4) Laney Gaskin 10                
  3 Piedmont Driving Club                                       1:08.75  
     1) Tate Haverty 10                 2) Lindsey Green 10               
     3) Liz Caffey 10                   4) McClain Newton 9               
  4 Atlanta Athletic Club                                       1:11.65  
     1) Emma Smiley 10                  2) Rachael Doverspike 10          
     3) Sarah Kiker 10                  4) Presley Kuehn 10               
  5 Capital City Waves                                          1:12.91  
  6 Cherokee Town and Country Club                              1:14.14  
     1) Sally Ann Mitchell 10           2) Katie Bazzel 10                
     3) Virginia Boyd 10                4) Lauren Taylor 10               
 
Event 56  Boys 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Championship: * 1:06.41   7/12/2004 Druid Hills, Dolphins                      
                         C Staley, J Thompson, N Henneman, N Rado          
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Druid Hills                                                 1:06.41* 
     1) Chris Staley 10                 2) Jim Thompson 10                
     3) Nate Henneman 10                4) Nyle Rado 10                   
  2 Piedmont Driving Club                                       1:07.37  
     1) Mason Adams 10                  2) Julian Houk 10                 
     3) Harrison Leeson 9               4) Bear Bondurant 9               
  3 Ansley Golf Club                                            1:07.45  
     1) PJ Jones 10                     2) Christopher Greenberg 10       
     3) Andrew George 10                4) Tim Jones 9                    
  4 Atlanta Athletic Club                                       1:14.37  
     1) Carter Kuehn 10                 2) Peyton Tardy 9                 
     3) Matt Cecil 10                   4) Kyle Wilkison 10               
  5 Cherokee Town and Country Club                              1:16.35  
     1) Dray Ensor 10                   2) Matt Bell 10                   
     3) Clayton Dehaven 8               4) Chandler Reagan 9              
  6 Capital City Waves                                          1:22.91  
 
Event 57  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Championship: * 2:09.69        1995 Ansley Golf Club                           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ansley Golf Club                                            2:13.25  
     1) Libby Greenberg 12              2) Megan Black 12                 
     3) Lee Behr 12                     4) Kaitlyn Dinkins 11             
  2 Druid Hills                                                 2:14.80  
     1) MaryMargaret Winn 12            2) Molly Reilly 12                
     3) Margaret Bazemore 11            4) Jessie Cloud 12                
  3 Capital City Waves                                          2:18.59  
  4 Piedmont Driving Club                                       2:20.53  
     1) Carolyn Harris 12               2) Carly Lide 11                  
     3) Liz Walker 12                   4) Julia Bowen Newsom 12          
  5 Cherokee Town and Country Club                              2:23.45  
     1) Claire Edwards 12               2) Mary Frazier Greene 11         
     3) Kate Bell 12                    4) Lauren Sieple 12               
  6 Atlanta Athletic Club                                       2:37.94  
     1) MacKenzie Kuehn 11              2) Kellie Motter 12               
     3) Grace Cowart 11                 4) Kyra Johnson 11                
 
Event 58  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Championship: * 2:10.37        1992 Cherokee Town & CC                         
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ansley Golf Club                                            2:15.03  
     1) Thom Lautenbach 12              2) Edwin Choate 11                
     3) Ernest Cain 11                  4) Tanner Blumer 12               
  2 Cherokee Town and Country Club                              2:15.92  
     1) Luke Bell 12                    2) Judson McNatt 12               
     3) Chase Brown 12                  4) Andy Jagor 11                  
  3 Druid Hills                                                 2:20.90  
     1) James Leary 11                  2) Gary Merriman 12               
     3) Murrough O'Brien 11             4) Shannon Buckley 12             
  4 Piedmont Driving Club                                       2:31.10  
     1) Walter Love 12                  2) Andrews Steel 12               
     3) Palmer Withers 11               4) Madison Short 12               
  5 Capital City Waves                                          2:37.23  
  6 Atlanta Athletic Club                                       2:51.66  
     1) Andrew Leach 12                 2) Montgomery Tardy 11            
     3) Harrison Cheeley 11             4) Michael Day 12                 
 
Event 59  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Championship: * 2:01.60        1993 Cherokee Town & CC                         
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Druid Hills                                                 2:02.93  
     1) Olivia Rado 14                  2) Cardin McKenna 14              
     3) Zoe Jordan 14                   4) Callie Merriman 14             
  2 Piedmont Driving Club                                       2:08.62  
     1) Beth Bondurant 13               2) Taryn O'Meara 14               
     3) Margy Love 14                   4) Reed Caffey 13                 
  3 Ansley Golf Club                                            2:08.96  
     1) Elizabeth Blumer 14             2) Christina Jones 13             
     3) Jennifer Griscom 13             4) Katie Black 13                 
  4 Cherokee Town and Country Club                              2:18.13  
     1) Arden McClain 14                2) Hunter Jones 14                
     3) Hannah Hatterick 12             4) Claire Dever 12                
  5 Capital City Waves                                          2:25.78  
 -- Atlanta Athletic Club                                            DQ  
     1) Kristy Henderson 13             2) Adrienne Gaston 13             
     3) Jessica Landis 14               4) Alex Graveline 14              
 
Event 60  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Championship: * 1:56.52        1992 Cherokee Town & CC                         
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Cherokee Town and Country Club                              2:01.50  
     1) Bill Bazzel 14                  2) Palmer Greene 13               
     3) Miller Douglas 14               4) Chris Faux 13                  
  2 Druid Hills                                                 2:01.89  
     1) Robert Quillen 13               2) William Hughes 14              
     3) Lucas Henneman 14               4) Ben Waldon 14                  
  3 Ansley Golf Club                                            2:04.83  
     1) Jordan Daniell 14               2) Tom Moak 13                    
     3) Mac Kennon 14                   4) Chip George 13                 
  4 Piedmont Driving Club                                       2:04.99  
     1) Ben Bondurant 13                2) Smith Haverty 14               
     3) Sheffield Hale 14               4) Todd Linder 14                 
  5 Atlanta Athletic Club                                       2:08.31  
     1) Swinton Griffith 13             2) Jordan Leach 14                
     3) James Cowart 14                 4) Chip Davis 14                  
  6 Capital City Waves                                          2:21.74  
porno izle
bodrum escort istanbul escort istanbul escort istanbul escort adana escort porno porno
adana bayan escort
porno izle porno